Tulokset 2018

Uudenvuodenjuoksu 2018

T U L O K S E T

© GIF-Gamlakarleby IF

Kilpailun sarjat: MKU; NKU; M17; N17; MYL; NYL


MKU Miehet kuntosarja 5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vesa Peltoniemi          KP-V                           21.49
  2. Petri Harsunen           Ullavan Kilpa                  21.52         0.03
  3. Niko Lassila             Vetelin Urheilijat             22.53         1.04
  4. Tuomas Hyyppä            KoS                            23.13         1.24
  5. Florian Bartelt          Deutschland                    23.51         2.02
  6. Janne Vanhala            Ullavan Kilpa                  24.03         2.14
  7. Pentti Yli-Hallila       Pietarsaaren Hiihtäjät         24.23         2.34
  8. Jarkko Orjala            Lohtajan Veikot                24.28         2.39
  9. Jorma Nissilä            KoS                            24.56         3.07
 10. Kari Myllymäki           KoS                            25.14         3.25
 11. Markku Ainali            Kokkolan Veikot                25.19         3.30
 12. Raimo Jääskä             Kannuksen Ura                  26.28         4.39
 13. Timo Peltoniemi          KP-V                           27.02         5.13
 14. Börje Riska              KK Team                        27.09         5.20
 15. Kim Biskop               KPO                            27.56         6.07
 16. Seppo Nurisalo           KoS                            28.47         6.58
 17. Olli Jääskä              Ullavan Kilpa                  29.25         7.36
 18. Per-Erik Riska           IK Kronan                      29.54         8.05
 19. Bill Kåla                KP Tri                         30.19         8.30
 20. Raimo Sillanpää          Vetelin Urheilijat             30.26         8.37
 21. Taisto Takasuora         RK-12                          30.51         9.02
 22. Sauli Känsälä            KP-V                           31.01         9.12
 23. Jarl Bjonbäck            IK Kronan                      32.26        10.37
 24. Mikael Aho               Kokkola                        33.39        11.50
Sarjaluettelo

NKU Naiset kuntosarja 5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Venla Venetjoki          Gamlakarleby IF                25.15
  2. Greta Biskop             Gamlakarleby IF                29.03         3.48
  3. Emilia Rintala                                          29.30         4.15
  4. Anna Wzutera             Riga                           30.55         5.40
  5. Piia Aro-Pulliainen      Turku                          31.09         5.54
  6. Terhi Koskela            KPTri                          31.25         6.10
  7. Terttu Kujala            Halsuan Toivo                  33.32         8.17
  8. Linda Bartelt            Deutschland                    36.24        11.09
  9. Krista Taivassalo        Kokkola                        36.48        11.33

Sarjaluettelo

M17 Miehet 17vuotta 5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nico Mäenpää             Gamlakarleby IF                26.42
  2. Sisu Peltoniemi          KP-V                           28.05         1.23
  3. Niklas Sällinen          Gamlakarleby IF                29.46         3.04
Sarjaluettelo

N17 Naiset 17 vuotta 5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Enni Katajalaakso        Kanuksen Ura                   22.18
  2. Kaisla Keiski            Gamlakarleby IF                24.18         2.00
  3. Hanna Kyösti             Himangan Urheilijat            24.26         2.08
  4. Minna Hollanti           Gamlakarleby IF                25.39         3.21
  5. Milla Utriainen          KoS                            25.44         3.26
  6. Milja Hyyppä             Gamlakarleby IF                29.57         7.39
  7. Liina Hyyppä             Gamlakarleby IF                30.38         8.20
  8. Meeri Pulliainen         Ullavan Kilpa                  30.53         8.35
  9. Ella Eriksson            Gamlakarleby IF                36.36        14.18

Sarjaluettelo

MYL Miehet 7 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pauli Ruostetsaari       Gamlakarleby IF                24.10
  2. Mikael Bergdahl          Gamlakarleby IF                24.37         0.27
  3. Jan Kaas                 Gamlakarleby IF                24.43         0.33
  4. Kevin Sandell            IK Falken                      25.03         0.53
  5. Joni Virkkala            Gamlakarleby IF                25.36         1.26
  6. Marko Palohuhta          Ullavan Kilpa                  26.26         2.16
  7. Pasi Hautamäki           KP Tri                         26.37         2.27
  8. Mikkel Knif              Hammarby IF                    26.38         2.28
  9. Samuli Nieminen          WCUR                           26.43         2.33
 10. Olli Koivumäki           KoS                            27.22         3.12
 11. Väinö Venetjoki          Gamlakarleby IF                27.32         3.22
 12. Niklas Tylli             Karleby                        28.43         4.33
 13. Tommy Granlund           Gamlakarleby IF                30.36         6.26
 14. Fredrik Olaussen         WCUR                           30.59         6.49
 15. Victor Wistbacka         Gamlakarleby IF                33.28         9.18
 16. Mika Virkama             Kokkola                        34.23        10.13
 17. Kristoffer Olaussen      Karleby                        36.08        11.58
 18. Elof Hästbacka           IF Drott                       36.18        12.08

Sarjaluettelo

NYL Naiset yleinen 7 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Ala-Pöntiö       Kälviän Tarmo                  31.09
  2. Milla Vierimaa           WCUR                           35.37         4.28
  3. Erja Konu                Kokkolan Veikot                36.19         5.10
  4. Jessica Södergård                                       40.24         9.15
  5. Hertta Erkki             KPK/24                         42.59        11.50
  6. Nina Sundbäck            Helsinki                       50.06        18.57

Sarjaluettelo